Life by You’yu İptal Etmek Paradox’u Kesmedi, Geliştirici Stüdyoyu da Kapattılar

Paradox Interactive’in Sims’e rakip olması beklenen oyunu Life by You, beklenmedik bir anda yapılan paylaşımlarla iptal edilmişti. Şimdi de projenin arkasındaki isim olan Paradox Tectonic’in kapısına kilit vurulduğu açıklandı. Stüdyonun kadrosunda 24 kişi bulunuyordu. 

Paradox Tectonic’in başında ise Sims’in eski patronu ve Second Life’ın geliştiricisi Linden Labs’ın CEO’luğunu da yapmış olan Rod Humble yer alıyordu. Açık dünyada her şeyin kişiselleştirilebildiği bir deneyim vaadiyle yola çıkan ve gerçek bir dili olacağı söylenen yapım, erken erişim tarihine de yetiştirilememişti.

Talepleri karşılamaktan uzaktı

Paradox önce oyunun erken erişim tarihini süresiz olarak ertelediğini duyurmuştu. Sonrasında da projenin “açık bir başarısızlık, hem kendilerinin hem de topluluğun beklentilerini karşılayamayan bir oyun” olduğunu söyleyerek fişini çekmişlerdi. Oyunun iptal edilmesinin ardından da Paradox Interactive CEO’su Fredrik Wester’ın duyurduğu üzere geliştirici stüdyo da kepenk kapattı. 

Bu açıklama, oyun sektöründe son dönemdeki peş peşe gelen işten çıkarma ve stüdyo kapatma haberlerinin son halkası oldu. Bu yıl boyunca Xbox, PlayStation ve Take-Two gibi firmaları da hesaba kattığımızda toplamda 10 binden fazla çalışan işini kaybetti. Son dönemde Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2, The Lamplighters’ League gibi yapımlarda sorun yaşayan firma bakalım bu sorunları çözebilecek mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir